JAK TO ROBIMY

OBUDOWA

Obudowy drewniane z dobrze zachowaną powłoką lakierniczą czy też politurą, czyszczę z wieloletnich naleciałości kurzu i brudu a następnie pokrywam specjalnymi środkami, aby obudowa nabrała delikatnego połysku. Jeśli lakier, politura jest zniszczona wtedy należy położyć politurę czy nowy lakier.

ELEKTRONIKA

Zaczynamy od wymiany uszkodzonych elementów i niektórych podzespołów które mogą być sprawne, ale mają wpływ na późniejszą niezawodność pracy radioodbiornika. Elementy takie jak kondensatory np. ( papierowe ) wymieniam na współczesne, osiowe maskując je w koszulkach, aby wyglądały na stare ( stosuję nowe elementy aby poprawić niezawodność odbiornika ). Po uruchomieniu radia zostaje ono zestrojone i wygrzane.

STROJENIE

Większość odbiorników po odnowieniu wymaga zestrojenia obwodów indukcyjnych lub samej kontroli poprawności ich działania. Aby odbiornik radiowy odbierał prawidłowo odpowiedni zakres częstotliwości z poprawną czułością należy zastosować odpowiedni sprzęt pomiarowy. Dla zastosowań czysto amatorskich sprzęt nie musi być z „górnej półki” ale dla ułatwienia sobie życia i dla „fachowości” swoich działań przynajmniej generator sygnałowy w.cz. powinien być o dobrych parametrach.

38

Każdego roku

4

Każdego miesiąca

1

Każdego tygodnia




NAPRAWIONE !

 





Wpadł do mnie Pan Bartosz z „2000m2”

popytał, nakręcił…..

Wspólny cel – uratować od zapomnienia…

A wyszło tak: